Doporučujeme

Moderní dřevěné motýlky

Zřejmě není třeba nějaké zdlouhavé představování, dřevěného motýlka v dnešní době spatřil asi každý. Jedná se o poměrně moderní pánský doplněk, který ozvláštní zejména formální outfity. Jak si ale správného motýlka vybrat? V čem se vůbec liší? Je dobré jej nosit na formální akce?

Kouzlem všech dřevěných motýlků je zejména jejich unikátnost. Každý z nich je vyroben z jiného kousku dřeva a na světě tak nelze najít identický doplněk. Mezi novější trendy patří také motýlky vyřezávané či motýlky s gravírováním. Zejména personalizované gravírování dodává každému motýlku ještě více jedinečnosti.

Jak tedy poznat ty kvalitní?

Nabídka dřevěných motýlků je opravdu široká. Firmy, které nabízejí kvalitní dřevěné motýlky poznáte většinou tak, že jasně informují zákazníka o druhu dřeva, ze kterého je motýlek vyroben. Zároveň v jejich nabídce často naleznete motýlky v podobném stylu, které se liší pouze druhem dřeva, látkou či úpravou povrchu. Specifickým rysem bývá i možnost jakkoli si nechat motýlka upravit, ať už se jedná o barvu látky či vyřezávání.

Naprostou jistotu najdete v e-shopech, které nabízejí možnost stavit si motýlka podle svých představ v takzvaném konfigurátoru. Ten funguje tak, že si mezi různými variantami tvarů, druhů dřeva nebo látky můžete nakombinovat svůj jedinečný kousek. Takové služby nabízí nově i e-shop levsalonu.cz, kde si můžete sestavit svého motýlka snů, navíc za velmi příznivou cenu.

Jak si vybrat dřevo?

Na tuhle otázku asi není jasná odpověď. Za normálních okolností má poměrně dobrou kvalitu i výdrž téměř jakékoli dřevo, zejména pak v případě doplňku na krk, který nepodléhá téměř žádnému opotřebování. Oblíbené dřevo mezi muži bývá ořech, který je specifický svým tmavým odstínem a potřebnou eleganci. Další klasika je dřevo javorové, které díky své krémové barvě vynikne na každé pánské košili. Pokud rádi experimentujete, dobře poslouží i exotičtější olivové dřevo, které zaujme zejména svou strukturou. S ním si můžete být opravdu jisti, že se na světě nenajde žádný obdobný kousek. Svou oblibu má i třešňové dřevo, které má typicky načervenalou barvu a skvěle tak ladí k trendy modrým oblekům.

K čemu s hodí dřevěný motýlek?

V neposlední řadě je třeba si říct, kam s takovým módním doplňkem vyrazit. Hodí se na naprostou většinu neformálních i formálnějších akcí, jako jsou oslavy narozenin, svatby či maturitní plesy. Pozor si však dávejte na opravdu formální akce, kde je předepsaný dress code. Ne, že byste nevypadali skvěle! Ale některé konzervativnější jedince byste tímto neotřelým doplňkem zřejmě neokouzlili.