Doporučujeme

Kvasinková infekce ohrožuje nejen ženy, ale i muže

Kvasinkové infekce pochvy se projevují opakujícími se pocity svěděné, výtokem, který nepříjemně zapáchá. Mohou se objevit jak u žen, tak i u mužů. Kvasinkové infekce u mužů jsou sice méně časté, ale přesto se s nimi můžeme setkat. Tyto infekce mají různé projevy a podoby – zarudlý penis, svědění nebo pálení, výtoky, nepříjemné pocity nebo dokonce bolest během intimního styku. Za předkožkou se může tvořit bílý sekret, který zapáchá.

Příčiny kvasinkové infekce

Mezi nejčastější příčiny patří přemnožení kvasinek rodu Candida Albicans. Tyto jednobuněčné bakterie udržují správnou mikroflóru. Jestliže však dojde k jejich rychlému přemnožení, mění se pH a kvasinky se množí a šíří. Pak vzniká kvasinková infekce.

Proč dochází k jejich přemnožení? Důvodů je hned několik. Může to být nesprávná intimní hygiena. Vhodné přípravky nabízí značka GYNELLA®. Svoji roli hraje i oblečení. Mělo by být prodyšné, ne příliš těsné. Samozřejmostí je vhodný životní styl – dostatek pohybu, vhodná strava, sexuální stálost, odpočinek, eliminace stresu. To vše také představuje prevenci proti vzniku kvasinkové infekce.

Zdravé stravování

Při výskytu kvasinkové infekce je vhodná nejen úprava životního stylu, ale i kvasinková dieta. Z jídelníčku je potřeba vyřadit především veškeré sladkosti, výrobky z bílé mouky, sladké druhy ovoce a alkohol. Vyhnout byste se měli i potravinám zpracovaným průmyslově. Tady je problematičtější hlídat jejich složení. Používat se nedoporučuje ani dochucovací směsi, dipy a další omáčky.

Naopak mezi vhodné potraviny patří ty, které obsahují dostatek bílkovin a zdravé tuky. Do jídelníčku zařaďte čerstvou a kvašenou zeleninu, mléčné produkty s obsahem prospěšných probiotik (kefíry, bílé jogurty). Samozřejmostí jsou čerstvá zelenina a nakyslejší druhy ovoce (kiwi, ostružiny, rybíz). Pro dochucování pokrmů můžete používat česnek nebo čerstvé bylinky.