Krása Zdraví

I v zimě potřebuje vaše pleť pravidelnou a šetrnou péči

Jakmile je venku chladné počasí, schováme svoje tělo pod několik vrstev oblečení. Obličej a ruce však často nezůstávají ušetřeny zimních plískanic a mrazíků.

Jak se o ně postarat, aby netrpěly?

Ve městě

Celý den trávíte v přetopené místnosti kanceláře či jiné místnosti, v níž pracujete. Po pracovní době vyrážíte ven, do chladného počasí a při vstupu do další místnosti vás pokožka, po chvíli, začne svědit a nepříjemně se napíná a vy máte pocit, že se musíte neustále škrábat. Příčinou toho všeho je suchý vzduch v místnosti a následně mráz. Oba tyto faktory způsobují vysušování vaší pokožky.

  • Pleť mastná i smíšená

Tento druh pleti se ze zimním stresem vyrovnává poměrně snadno. Postačí, když do denního krému, který používáte, přidáte hydratační sérum. Pokud plánujete delší pobyt venku použijte hutnější přípravek, nikoli gel.

  • Suchá pleť

Ta potřebujete pro zimní období mastnější krémy.

  • Citlivá pleť

Pokud jste majitelkou tohoto druhu pleti, jste na tom nejhůře. Extrémně reagujete na vnější změny. Vaše pleť potřebuji zklidnit a posílit. Toho docílíte pomocí přípravků se zklidňujícími účinky. Ideální je, pokud budou obsahovat zinek a hořčík.

Na horách

Pokud se chystáte na hory, bude vaše pokožka po celý den venku. Hrozí jí vysušení a ošlehání větrem a na to musíte pamatovat.Ve vyšší nadmořské výšce se přiblížíte slunečním paprskům, které se navíc ještě odrážejí od sněhu. Volte tedy nejen krémy, které chrání před chladem, ale mají i UV filtr.

Tipy pro vás

Pokud hledáte krémy vhodné pro vaši pokožku na zimní období, vybírejte ty, které obsahují peptidy, enzymy a D-panthenol. Ten má celou řadu pozitivních účinků – regeneruje pokožku, zvyšuje její elasticitu a využít můžete i jeho účinky hydratační, protizánětlivé a zklidňující.

Vhodný je i vitamín E, který je přirozeným antioxidantem a dále také kyselina hyaluronová, která na sebe váže vodu, tím hydratuje pokožku a podporuje tvorbu kolagenu.