Doporučujeme

I při hubnutí si můžete pochutnat

Při slově hubnutí si stále většina jedinců představí talíř se salátem, vodu s citronem a kručící břicho. Omyl, ve kterém žije stále mnoho lidí, se snaží vyvrátit drtivá většina výživových poradců, ovšem někdy marně. Hladovění při hubnutí je právě tou největší chybou, je velká pravděpodobnost jo-jo efektu, některé orgány mohou být nenávratně poškozeny, zhorší se kvalita vlasů, pleti, zubů atd. Hladovění za účelem hubnutí je hazard se zdravím, který se nikdy nevyplatí.

Existuje obrovské množství potravin mající „moc“ zasytit člověka a současně dodat tělu potřebné látky, aniž by se ukládaly v tuky. K hubnutí je potřeba sebekázeň, úprava jídelníčku a pohyb, ne hladovění.

Cukr je metlou lidstva

Rafinovaný cukr se přidává do potravin, kde byste ho nejméně čekali (například konzervy s hotovými jídly). V dietních potravinách se cukr nenachází nebo jen minimálně. Ve většině dietních programech se cukr nenachází (vyjma ovoce), ačkoli existuje mnoho různých diet, většina z nich se zaměřuje na absenci cukru a zvýšený příjem bílkovin.

Dukanova dieta

Dukanova dieta je vyvinutá francouzským odborníkem na výživu Dr. Pierre Dukanem. Postavena je na tom, že hladoví lidé nemohou zhubnout. Tlustí lidé mají nadváhu proto, že mají rádi jídlo. Jídlo jim není potřeba sebrat, ale nahradit vhodnými potravinami. Ve své knize „DUKANOVA DIETA aneb Jak rychle a přitom trvale zhubnout“ zveřejnil návod na hubnutí rozdělený do čtyř fází. V první „ofenzivní“ fázi umožní konzumace bílkovin povzbudivý start a trvá asi 3-10 dnů. Povolených je více než 100 potravin. Ve druhé alternativní fázi se střídají čisté bílkovinné dny s bílkovino-zeleninovými dny. Zahrnuty jsou také 2 tolerované potraviny denně. Dojde k dosažení ideální váhy. Třetí konsolidační fáze je více uvolněná, je zde povoleno více potravin a 3 tolerované denně. Dojde k ustálení váhy bez jojo efektu. Délka fáze je 10 dnů za každý shozený kilogram. Čtvrtá fáze je konečná a měla by se dodržovat již trvale. Jde o běžné, ale zdravé, stravování s jedním čistě bílkovinným dnem v týdnu.

Pro Dukanovu dietu byl vytvořen Dietashopbrno.cz – jediný e-shop v ČR, kde lze objednat originální produkty určené především pro tento, stále oblíbenější, typ diety. A nejen to, nabízí produkty vhodné i pro ostatní redukční diety, pro diabetiky i bezlepkovou dietu.

Kromě toho je e-shop výhradním prodejcem pokrmů bez přidaného cukru Karéléa francouzské značky Léa Nature. Tyto pokrmy jsou vhodné při jakékoliv dietě. Na webu dietashopbrno.cz objevíte i další dietní produkty vhodné při hubnutí, které mohou konzumovat také diabetici.

Nehladověte, hubněte!

Zvýšený příjem bílkovin pomáhá spalovat tuky. Bílkoviny se ukládají do svalů, nikoliv tuků, což je také důvodem proč je efektivnější se při hubnutí měřit, ne vážit. Nikdy nezapomínejte dodávat tělu potřebné minerály a vitamíny.