Novinky Zdraví

Chcete se dostat do formy? Pomůže vám kettlebell

Hledáte způsob, který vám pomůže dostat se do formy bez návštěvy posilovny či fitka? Vyzkoušejte kettlebell. Jedná se o šikovnou a především skladnou cvičební pomůcku, která se může stát součástí vaší každodenní pohybové aktivity.

Co je vlastně kettlebell a jak funguje?

V převážné většině se jedná o kouli, pro jejíž výrobu byla použitá litina. Koule je opatřená plochým dnem a pevným uchem, díky kterému ji snadno uchopíte a bude se vám snáze držet. Vybrat si můžete kettlebelly různých hmotností. Některé modely se zvedají, jiné jsou stabilně umístěné na zemi. Nabízejí tak různorodé možnosti cviků. Kettlebell umožňuje snadnou manipulaci a můžete s ním provádět cviky řadící se do skupiny vytrvalostního a silového cvičení. Použít můžete kettlebell jeden nebo dva. Výhodou je i možnost kombinace s dalšími druhy nářadí a cvičících pomůcek. Použijete jej při tréninku síly, na podporu kondice nebo v případě, že se chcete zbavit nějakého toho tělesného tuku.

Výhody cvičení s kettlebellem

Je ideální volbou pro cvičení síly a kondice. Kromě toho pomáhá upevňovat flexibilitu a mobilitu. Napraví chybné pohyby a je dokonalým pomocníkem při úlevě od bolesti v oblasti zad. Ta se objevuje třeba v případě sedavého zaměstnání. Při tomto způsobu cvičené dochází ke střídání zpevnění svalů a jejich uvolnění. Nezatěžujete svalový aparát a posílíte svalovinu srdce. Je dokonalým pomocníkem pro podporu pružnosti, vytrvalosti, rychlosti a pohyblivosti. Přispívá ke zpevnění středu těla.

Cvičení s kettlebellem mohou využívat ženy i muži. Nezáleží ani na věku. Podporuje funkční druh tréninku. Je dokonalou alternativou posiloven a fitness center. Patříte-li mezi vyznavače pohybu na čerstvém vzduchu, můžete kettlebell použít i při venkovním cvičení. Pro cvičení jej mohou využít jak profesionální sportovci, tak i ti amatérští.