Doporučujeme

Barvy roku 2023: oblékněte se do trendy odstínů

Přemýšlíte nad pořízením nových věcí do vašeho šatníku? Skvělé! Nemusíte se nutně upínat na tradiční neutrální barvy, i když je pravdou, že příští rok budou stylové právě ty. Přednost však můžete dát i výraznějším odstínům, vždyť barvou roku se stala Viva Magenta, kterou lze charakterizovat jako výrazně růžovou, s jemným nádechem fialové. Nejen tato barva ale ovládne příštích dvanáct po sobě jdoucích měsíců.

Středně modrá džínovina

Není to tak dlouho, co se s radostí kombinovala modrá barva s modrou barvou, respektive džínovina s džínovinou. Typická látka své typické barvy by naše šatníky rozhodně neměla opouštět stejně jako nadčasová černá. V nadcházejícím roce bychom se však onou barvou denimu měli inspirovat a pořizovat si ji také jinde než na džínech.

Takzvaná středně modrá se začne příští rok objevovat také na pleteninách a budete ji moct kombinovat se nejrůznějšími šperky. Nejlépe však padne ke zlatým šperkům, případně také k lesklým kamínkům.

Saffronová červená

Neboli výrazně červená také ovládne příští rok společně se zmiňovanou růžovou a modrou. Měla by být krásná šafránová, má lehké oranžové podtóny. I když si řada lidí myslí, že bude vynikat hlavně na dovolené, není tomu tak. Výrazná červená může být také na oblecích, kde náramně vynikne.

Tato barva není synonymem pro nějaké luxusní dámské trička, takovou barvu je třeba se jen naučit oblékat, není jen pro extravagantní typy žen.

Samozřejmě už nyní se ví, že právě červená barva bude tím, co vynikne a co zaplní Štědrý den příští rok.

Kosmická stříbrná

Už jste si mysleli, že stříbrná opouští svět módy? Není tomu tak! Kosmická stříbrná, ve které se ještě donedávna vyráběly například působivé lodičky nebo boty nám znovu přichází na scénu, ovšem nyní v daleko širším měřítku. Nejen boty a kabelky, ale také sukně a šaty budou vyrobené z výrazně stříbrné látky.

Při kombinování buďte opatrní, sázet byste měli vždy na kombinaci s neutrálními barevnými odstíny, ideálně s černou a bílou barvou.